Spořící účty

Spořící účet srovnání 2019 - jaké účty jsou dostupné na trhu

Úroky

  • úrok aktuálně

Pokud uvažujete o založení spořicího účtu, musíte si dopředu promyslet, co je pro vás při spoření nejvíce důležité. Srovnání spořicích účtů by vám mělo usnadnit výběr banky, která vám poskytne požadované produkty. Jelikož dochází každým rokem k mírným i větším úpravám ze strany státu i samotných bank, proto jsme připravili pro spořící účet srovnání 2019. Pomocí něj jednoduše zjistíte mezi jakými účty volit.

Co srovnávat při výběru účtu

Velmi důležitým faktorem při srovnání spořicích účtů je výše úrokové míry. Ta určuje, v jaké výši bude vaše spořená částka úročena. Pokud objevíte banku, která nabízí výhodný úrok, zkontrolujte si i další důležité faktory:

  1. Poplatky za vedení účtu nebo za transakce
  2. Dostupnost finančních prostředků
  3. Četnost vyplácení úroků
  4. Výše minimálního vkladu
  5. Další faktory (Internetbanking, stabilita podmínek, důvěryhodnost produktu…atd.)

Kromě výhodné úrokové míry si ověřte, zda vámi zvolený spořicí účet neobsahuje příliš vysoké poplatky za vedení účtu. Srovnání spořicích účtů 2019 odhaluje i banky, které nabízejí bezplatné založení i vedení účtu, některé rovněž nabízejí i provedené transakce bez poplatků.

Pro mnoho lidí je důležité, jaká omezení jim přinese vybraný spořicí účet. Pro srovnání spořicího účtu 2019 můžete volit i takové produkty, které mají neomezený přístup k finančním prostředkům a libovolné výběry financí.

Dalším důležitým faktorem při srovnání spořicích účtů 2019 je četnost vyplácení úroků. Některé banky provádějí úročení čtvrtletně, jiné dokonce každý měsíc. Pokud tedy nabízí banka vysoké úročení, které ale probíhá pouze čtvrtletně, může se stát, že výhodnější úročení naleznete u jiné banky s menším úročením, které ale probíhá každý měsíc.

Velmi zajímavý druh spoření nabízí také důchodové připojištění, jehož záměr spoření je určen právě pro zajištění důstojné života v důchodovém věku. Zde se setkáte s mnoha výhodami včetně příspěvku od zaměstnavatele a také s měsíčním příspěvkem od státu.