Spořící účty

Myslíte na děti a chcete jim spořit? Neukládejte pod polštář

Spořicí účty pro děti jsou variantou klasických spořicích účtů s tím rozdílem, že jsou určeny pouze dětem do 15 - ti let. Liší se od klasických spořicích účtů vyšším úročením a také omezením maximální částky úroku. Děti od osmi let získávají dětskou platební kartu, kterou je možné používat pro výběr hotovosti z bankomatu.

Nově je možné spořicí účty pro děti založit společně s internetovým bankovnictvím, které je ale omezeno na pasivní použití. Pasivní používání spořicího účtu pro děti znamená klasickou vizuální kontrolu stavu účtu. Není možné provádět pomocí internetového bankovnictví žádné platby.

Dětské účty

 • Dětské konto Slůně (ČSOB)

  známé dětské konto
 • Osobní účet ČS Junior (Česká spořitelna)

  konto pro mladé lidi
 • Dětský Genius (GE money bank)

  pro malé genie
 • Dětské konto Beruška (Komerční banka)

  konto Beruška pro děti
 • Konto Rybička (Volksbank)

  konto mrštné jako rybička

Kromě vysokého úroku, který pomůže finanční prostředky pro vaše děti zúročit, mají spořicí účty pro děti ještě jednu neopomenutelnou výhodu. Díky těmto spořicím produktům pomáháte dětem, aby se již od raného dětství učily, jak je důležité peníze šetřit a pokud je to možné, nechat je zúročit. Můžete spořicí účty považovat za určitý druh investice do vývoje dítěte.

Pokud se rozhodnete založit spořicí účet pro děti, budete k tomu potřebovat jejich rodný list a občanský průkaz zákonného zástupce. K občanskému průkazu budete potřebovat ve většině případů i druhý doklad totožnosti. To může být váš řidičský průkaz nebo cestovní pas. Po založení spořicího účtu pro děti vložíte minimální vklad, který se liší podle podmínek vybrané banky.

Určité podmínky se liší podle podmínek banky. Všechny spořicí účty pro děti mají ale jedno společné – vytvoří dětem v budoucnu velmi užitečnou finanční rezervu.